• icon Kryta Pływalnia WODNIK
  • icon Boisko ze sztuczną nawierzchnią
  • icon Hala Sportowa Spartakus
  • icon Lodowisko
image Popływaj z Nami Przyjdź na pływalnię WODNIK Zobacz ofertę
image Wysoka jakość nawierzchni Zbierz drużynę i zagraj Zobacz cennik wynajmu
image Postaw na sport Piłka halowa, siatkówka czy też koszykówka Zobacz ofertę
image Lodowisko "Biały Orlik" Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na lodzie Zobacz szczegóły

Sport Łączy Pokolenia to program dedykowany dla naszych seniorów, ale nie tylko! 41 zajęć w miesiącach sierpień-grudzień to nie tylko aktywność sportowa, ale także integracja międzypokoleniowa, bo nic tak nie mobilizuje, jak babcia czy dziadek, którzy wspólnie z wnukiem razem aktywnie spędzają czas.

Wśród 41 zajęć sportowych dla seniorów, od sierpnia do grudnia, znajdą się takie aktywności, jak:

slow jogging / nordic walking / aqua aerobic / gimnastyka / pilates / integracja międzypokoleniowa

I właśnie od slow joggingu, który jest witalnym truchtaniem oraz od marszu z kijkami, zwanym nordic walking, zaczynamy nasze zajęcia dla seniorów. 

- Slow jogging bieganie w rytmie Niko Niko, czyli bieganie z uśmiechem, jest to japoński sposób na długowieczność, tzw. „truchtanie witalne” , czyli  aktywność o niskiej intensywności. Ta forma treningu polega na wolnym truchtaniu z uśmiechem na twarzy. Bieganie odbywa się w strefie komfortu, nie powoduje zadyszki, jest bezpieczne dla zdrowia, a mimo to spalamy dwa razy więcej kalorii niż podczas chodu. Trening nie wymaga dużego wysiłku, mogą go trenować wszyscy niezależnie od wieku - zachęca do zajęć Emilia Strzębicka, od lat uprawiająca ta formę ruchu.

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki, pierwsze już 16 sierpnia, o godz. 19.00, start spod pływalni „Wodnik”, ul. Drogowców 12.

Z kolei do zajęć z nordic walkingu zachęca Grzegorz Krajewski, który pierwsze zajęcia poprowadzi w czwartek, 19 sierpnia. Startujemy o 18.00 na stadionie GOS

„Mazowsze”, ul. Laskowa 17. - Wystarczy mieć wygodny strój, sportowe buty i oczywiście kijki. Jednak dla tych, którzy ich nie mają - będzie możliwość wypożyczenia sprzętu. Zapraszam wszystkich - zajęcia będą dopasowane do poziomu i zaawansowania uczestników - powiedział Grzegorz Krajewski.

Wszystkie zajęcia poprowadzi wykwalifikowana kadra instruktorów i będą one dopasowane do możliwości naszych nieco starszych mieszkańców. Zwieńczeniem zajęć będzie spotkanie międzypokoleniowe, w którym dziadkowie i wnuki będą mogli wspólnie wymienić się ciekawymi historiami ze swojego życia i po prostu dobrze się bawić.

——————-

Sport Łączy Pokolenia to program mający na celu aktywizację sportową rożnych grup wiekowych, ze szczególnym uwzględnienim seniorów. Zajęcia odbywać się będą w miesiącach: sierpień-grudzień 2021 r. w obiektach "GOS" Mazowsze w ramach Programu Sportowe Wakacje+, finansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Grójeckie Spotkania Biegowe

baner 1

Polecane

camera white

Galeria


 herb100

www.grojecmiasto.pl


Plakietka hufca

Kalendarz wydarzeń

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kontakt

Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze”
05-600 Grójec
ul. Laskowa 17
tel. 048 664 30 42
e-mail: gos@gosmazowsze.pl